• Poznaj Polskę I, II i III edycja

• Nasza placówka otrzymała dofinansowanie do dwóch wycieczek w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” ( edycja I), które  jest częścią "Polskiego Ładu".

Uczniowie klas I - III otrzymali dofinansowanie w kwocie 3156 zł  na jednodniową wycieczkę do Tarnowskich Gór i Gliwic.

Koszt  całkowity wyjazdu wynosił 3946,00 zł

W Tarnowskich Górach wycieczkowicze zwiedzili:

- Sztolnię Czarnego Pstrąga

- Zabytkową Kopalnię Srebra.

W Gliwicach zaś Radiostację.

Całkowity koszt wycieczki  dwudniowej dla uczniów klas IV - VIII do Warszawy  wynosił 12342,00 zł, dofinansowanie zaś 9.873 zł

Program wycieczki, która odbyła się w dniach 04-05 listopada br., objął min.:

• zwiedzanie  Muzeum Żydów Polskich- Polin
          • zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego
          • zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego
          • pobyt w Centrum Nauki Kopernik
          • zwiedzanie z przewodnikiem warszawskiej Starówki, Łazienek Królewskich.

Przedmiotem  przedsięwzięcia " Poznaj Polskę" jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w odrębnym komunikacie w każdym roku realizacji przedsięwzięcia. W ramach tych obszarów Minister ogłasił wykazy punktów edukacyjnych dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).

W ramach „Poznaj Polskę” dofinansowaniu w 80% podlegają wycieczki:

• jednodniowe - do kwoty 5 tys. zł,
          • dwudniowe - do kwoty 10 tys. zł,
          • trzydniowe – do kwoty 15 tys. zł.

– przy czym wycieczka może się odbyć przy udziale co najmniej 10 uczniów, a łączny koszt zakwaterowania i wyżywienia uczestnika wycieczki nie może przekroczyć kwoty 150 zł na dobę.

Nasza placówka otrzymała dofinansowanie do dwóch wycieczek w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” ( edycja II), które  jest częścią "Polskiego Ładu".

Całkowity koszt wycieczki  dwudniowej dla uczniów klas IV - VIII w Kotlinę Kłodzką  wynosił 15 122,00 zł, dofinansowanie zaś 10 000, 00 zł

Program wycieczki, która odbyła się w dniach 27 - 28  kwietnia  2022 r.., objął min.:

- zwiedzanie Kopalni w Złotym Stoku,

- zwiedzanie Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku,

- zwiedzanie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

-  zwiedzanie zespołu staromiejskiego ze średniowiecznym systemem fortyfikacji w Paczkowie.

Całkowity koszt wycieczki  dwudniowej dla uczniów klas I - III do Krakowa i Wieliczki wynosił  12500,00 zł dofinansowanie zaś 10 000, 00 zł

Program wycieczki, która odbyła się w dniach 28 - 29 kwietnia  2022 r., objął min. zwiedzanie:

- Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

- w Krakowie  - historycznego zespołu miasta

- w Krakowie - Domu Długosza

- Muzeum Narodowego w Krakowie. Sukiennice

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do dwóch wycieczek w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” ( edycja III), które  jest częścią "Polskiego Ładu".

Całkowity koszt wycieczek to 17.492,00 zł

Kwota dotacji:                             10 000,00 zł

wkład własny uczestników:       7492,00 zł

Uczniowie klas I - III otrzymali dofinansowanie na jednodniową wycieczkę do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach oraz do Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Wyjazd odbył się 08 listopada 2022 r.