• Na Ranczu

• 10 września uczniowie kl. I - III wzięli udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez Gospodarstwo Agroturystyczne Ranczo Kornelia i Krystian Kiełbasa.

Ciekawie prowadzone zajęcia przybliżyły im specyfikę pracy rolnika i hodowcy.

Dzieci rozpoznawały nasiona zbóż uprawianych w Polsce, drzewa i krzewy owocowe oraz warzywa uprawiane w ogrodzie

Same wysiewały rzodkiewkę.

Wiele frajdy dało im karmienie zwierząt.

Ze smakiem zajadały samodzielnie przygotowane śniadanie składające się ze swojskich produktów.

Zajecia odbywały się w ramach grantu otrzymanego przez Stowarzyszenie Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego od Urzędu Marszałkowskiego.

Udział uczestników w nich był bezpłatny.

Serdecznie dziękujemy Gospodarstwo Agroturystyczne Ranczo Kornelia i Krystian Kiełbasa za, jak zawsze, wspaniałe ugoszczenie naszych uczniów, możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach!

• Pierwszaki będą "Czytały z radością"!

• Miło nam poinformować, że nasze Pierwszaki będą "Czytały z radością"!

Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią p. Roksaną Misz zakwalifikowali się do udziału w programie " Czytam sobie z radością", realizowanym przez Fundację Powszechnego Czytania i wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z Nową Erą.

Klasa otrzyma darmowy pakiet 30 książek z serii „Czytam sobie” oraz materiały edukacyjne pomocne przy realizowaniu aktywności czytelniczych zaplanowanych w programie.

Będziemy na bieżąco śledzić przebieg tej akcji!

• Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024

• 02. września w wyjątkowo uroczysty sposób rozpoczęliśmy rok szkolny 2024/2025.

Tradycyjnie powitaliśmy w szkolnej społeczności - Zerówkowiczów i Pierwszoklasistów.

Nie obyło się bez tradycyjnych kuferków i tyt, mających osłodzić rozpoczęcie edukacji.

Tytka powędrowała nie tylko do Pierwszoklasistów.

Otrzymała ją także, z rąk ustępującego Dyrektora Szkoły,

mgr inż. Bogdana Dutkiewicza, nowa Dyrektor Szkoły -

mgr Agnieszka Kural.

Po trzydziestu latach pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły Podstawowej w Paczynie na dyrektorską emeryturę w towarzyszeniu fanfar przeszedł mgr inż. Bogdan Dutkiewicz.

Podziękowania Panu Dyrektorowi złożyli współpracownicy, Rodzice i Uczniowie.

Czas mijającej kadencji dyrektorskiej był okresem intensywnego rozwoju szkoły i jej unowocześniania.

Dzięki staraniom i zaangażowaniu Pana Dyrektora przeprowadzono termomodernizację budynku szkoły, wyremontowano basen, sale i korytarze szkolne. Wybudowany został plac zabaw, było nawet boisko do siatkówki plażowej.

Szkoła została wyposażona w tablice i ekrany interaktywne, pracownię informatyczną i artystyczną. Uruchomiony został dodatkowy oddział przedszkolny - zerówka w szkole. Oddano do użytku stołówkę szkolną.

Szkoła wzbogaciła się o swoją platformę e- learningową, wyprzedzając konieczność stosowania nauczania zdalnego, którą przyniosła pandemia.

Bez wątpienia Pan Dyrektor Bogdan Dutkiewicz zapisał się na trwałe w historii naszej Szkoły oraz w pamięci nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców nie tylko dzięki powyższym zmianom, ale przede wszystkim dzięki stworzeniu w szkole atmosfery sprzyjającej tworzeniu się współpracującej ze sobą i szanującej się społeczności.

Na pamiątkę swego „panowania” Pan Dyrektor otrzymał niezwykłą pamiątkę – obraz, do którego inspiracji dostarczyły przedszkolaki, nazywając kiedyś Go „Królem Szkoły”.

Z łezką w oku i sercem pełnym wdzięczności szkolna brać pożegnała także, po 40 latach pracy w naszych murach, Panią Beatę Rain.

Pani Beata, pracując z uczniami klas I – III, wykształciła kilka pokoleń mieszkańców Paczyny. Zawsze chętnie służyła radą i dobrym słowem. Na przerwach otaczał Ją nieustannie wianuszek dzieciaków, dla których miała czas i otwarte serce.

Dla młodych nauczycieli była i jest wzorem do naśladowania.

Jej profesjonalizm, perfekcyjny warsztat pracy, cierpliwość i wytrwałość w kształtowaniu setek dziecięcych charakterów, pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci.

Były pożegnania, były i powitania…

W naszym Gronie Pedagogicznym powitaliśmy po urlopie macierzyńskim p. Małgorzatę Steindor – Kiszkiel, która będzie pełniła nie tylko funkcję psychologa, ale i wychowawcy oddziału zerowego.

W psychologicznej pracy wspierana będzie zaś przez p. mgr Dagmarę Dębską. Nasz zespół pomocy psychologiczno – pedagogicznej wzmocniła jeszcze nowa pani logopeda – mgr Dorota Szumska.

Pieczę nad klasą II będzie sprawowała p. mgr Monika Leśniewska, a zajęcia z języka mniejszości narodowej niemieckiej prowadzić będzie w oddziałach przedszkolnych w tym roku p. mgr Barbara Wanner.

Otwierając oficjalnie nowy rok szkolny p. Dyrektor życzyła wszystkim niesłabnącego zapału do pracy, ciekawości świata, odkrycia w sobie pasji, którą będzie się z radością rozwijać.

Niezmiennie zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Opiekunów naszych Wychowanków do współtworzenia naszej szkolnej rzeczywistości i stawania się aktywnym członkiem naszej szkolnej rodziny.