• Technika w kuchni

• Uczniowie klasy V i VI na lekcji techniki przygotowywali zdrowy posiłek.

W ruch poszły nożyki malutkie i te większe.

Każdy z adeptów sztuki kulinarnej przygotowywał danie według własnego przepisu.

Na przygrzany na patelni tortillowy placek lądowały przeróżne warzywa, usmażone mięso oraz autorskie sosy.

Widzieliśmy nie tylko keczup, ale i inne wymyślne sosiki, dodające tortilli kolorytu, smaku i przysłowiowej kropki nad „i”.

Była też przygotowana sałatka pełna różnorodnych owoców.

Prawdziwym hitem okazało się jednak sushi!

Nie mamy wątpliwości, że wśrod naszych uczniów znajdują się kolejni uczestnicy Master Chef Nastolatki!

Przygotowane posiłki, nie tylko były zdrowe, imponujaco wyglądały, ale i smakowały wyśmienicie!

• "Mały Książę" w Teatrze Nowym w Zabrzu

• "Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”

– Antoine de Saint-Exupéry

23 maja siódmoklasiści zawitali w progi Teatru Nowego w Zabrzu, by oglądnąć adaptację "Małego Księcia".

Połączenie znanego im tekstu lektury ze znakomitą grą aktorską, piosenkami, tańcem, ciekawymi efektami dźwiękowymi i wizualnymi, bez wątpienia pozwoli na jeszcze lepsze zapamiętanie przesłania jednej z najpiękniejszych książek o przyjaźni i miłości.

• Dzień Matki w oddziale przedszkolnym

• Dzień Matki w oddziale przedszkolnym.

Było, jak zawsze, pięknie, kolorowo i wzruszająco!

Śpiewem, tańcem i grą aktorską przedszkolaki zrobiły swoim Mamom wspaniały prezent!

• W kuchni Ambrożego Kleksa

• Czwartoklasiści poznawali budowę kolejnej formy wypowiedzi- przepisu.

Zagościli także w kuchni Ambrożego Kleksa, tworząc na podstawie treści lektury menu a'la Kleks.

Kolejnym etapem działań praktycznych było samodzielne przygotowanie na podstawie przepisu pysznych babeczek!

• Wycieczka klas IV - VII

• 14 maja br. uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w wycieczce jednodniowej do Warszawy.

Uczniowie klas starszych wzięli udział w bezpłatnych ekowarsztatach organizowanych przez Centrum Elektroekologii w Warszawie.

Podczas ekowarsztatów pn. Co kryje smartfon? Lekcja o wartości smartfonów uczniowie poznali definicję elektrośmieci i istotę elektroekologii dla ratowania planety. Prowadzący przedstawiali także to, co znajduje się we wnętrzu smartfonów i omówili kwestię złóż pierwiastków, z których są one wykonane. Obliczali także, ile litu znajduje się w ich telefonach, rozwiązywali quiz ekologiczny, tworzyli projekt własnej innowacyjnej aplikacji.

Od organizatorów otrzymali ekologiczne torby i bezpłatne wejściówki do Centrum Nauki Kopernik.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu zwiedzali i ekspertmentowali w CN Kopernik oraz wzięli udział w seansie w Planetarium w nim.

Potem udali się do PGE Narodowego. Trasą "Wcentrum wydarzeń" poznawali ten obiekt sportowo - eventowy.

• XX Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej "Śpiewajmy Panu"

• Znamy już wyniki XX Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej "Śpiewajmy Panu".

Natalia Kopieńska z kl. V zajęła I. miejsce,

zespół dziewcząt z kl 7 - Viktoria, Agata i Lena - III,

wyróżnienie trafiło do duetu Asia i Lena!

Gratulacje dla wszystkich Uczestniczek!

• „Mamo,Tato pamiętajcie o moich szczepieniach”

• Przekazujemy informację otrzymaną z Powiatowej StacjiSanitarno - Epidemiologicznej w Gliwicach związku z realizacją Kampanii informacyjno -edukacyjnej „Mamo,Tato pamiętajcie o moich szczepieniach”.

Kampania powstała z inicjatywy Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, której celem jest przekazywanie rzetelnej wiedzy na temat znaczenia szczepień w profilaktyce chorób zakaźnych i może pomóc młodym osobom, rodzicom w racjonalnym podejmowaniu decyzji odnośnie szczepień.

Patronat nad przedsięwzięciem objął Wojewoda Śląski.

• Instalacje

• Instalacje - przestrzenne dzieła plastyczne stworzone przez artystę i dopasowane do konkretnej przestrzeni - możecie znaleźć w otoczeniu naszej szkoły.

Ich autorami są uczniowie klasy VII.

• Laureaci konkursu "Bezpiecznie na wsi mamy..."

• 09 maja odbyło się wręczenie nagród w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy".

Maksymilian Kościelny jest laureatem III. miejsca, Piotr Dyga otrzymał zaś wyróżnienie.

Prace konkursowe wykonali także: Filip Zubek, Wiktoria Soika oraz Nikodem Glosz.

Serdecznie gratulujemy naszym Zerówkowiczom!

• Gminne Prezentacje Artystyczne 2024

• W dniach 25 - 26 kwietnia br. odbyły się Gminne Prezentacje Artystyczne.

W Sali Peterswaldzkiej toszeckiego zamku zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne przedszkolaki i uczniowie z terenu naszej gminy.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali wyróżnienia. W każdej z kategorii wiekowej Jury przyznało także wyróżnienia specjalne.

Wśród szczególnie wyróżnionych znalazły się nasze przedszkolaki - w kategorii  śpiew oraz zespół dziewcząt z kl. VI - VII Black & White w kategorii taniec.

• Powiatowy Konkurs Plastyczny" Najpiękniejsza Kroszonka".

• Za nami kolejny Powiatowy Konkurs Plastyczny" Najpiękniejsza Kroszonka".

Poniżej zamieszczamy zdjęcia prac wykonanych na konkurs przez naszych uczniów.

Miło nam poinformować, że w kategorii "Młodzież" II.miejsce przyznano naszej uczennicy Nataszy Sopale!

Serdecznie gratulujemy pomysłów wszystkim Uczestnikom konkursu!

• Przedstawienie wielkanocne

• Przed Wielkanocą cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej na przedstawieniu świątecznym.

Przypomnieliśmy sobie tradycyje związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Wysłuchaliśmy wiosennych i świątecznych piosenek i wierszy.

Życzyliśmy sobie pełnych pokoju, radosnych, przeżytych w rodzinnym gronie, Świąt!

Po przedstawieniu świątecznym szukaliśmy zajączka...

Serdecznie dziękujemy Pomocnikom za przygotowanie niespodzianek dla uczniów i zerówkowiczów!