• Nauczanie zdalne 20.12.2021 - 09.01.2022r.

• Zgodnie z  informacją ministra zdrowia Adam Niedzielskiego od 20 grudnia br. do 09 stycznia 2022 r. zostaje wprowadzona nauka zdalna.

Przypominamy, że w praktyce oznacza to dla nas 6 dni nauki zdalnej - 3 dni robocze w grudniu (oficjalnie przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia) oraz 3 dni w styczniu (do szkoły wrócilibyśmy po świątecznej przerwie 03 stycznia, 06 i 07 wolne-Trzech Króli i dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych).

Głównym narzędziem edukacji zdalnej w naszej szkole jest platforma edukacyjna Moodle wspomagana przez wskazane uczniom przez nauczycieli komunikatory video.

Czas lekcji online to 35 minut. Lekcje odbywają się według normalnego rozkładu zajęć.

• Paczuszka dla maluszka

• Na naszym korytarzu pojawił się już symbol Świąt Bożego Narodzenia - choinka .

Ta jest wyjątkowa...

Wiszą na niej bowiem bombki zachęcające do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz niemowląt i małych dzieci przebywających w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Paczuszka dla maluszka", organizowanej przez Fundację Małych Stópek, zbieramy:

kosmetyki dla dzieci,

środki higieniczne (pieluchy, chusteczki),

nowe ubranka

nowe grzechotki, gryzaki i inne zabawki.

Na dary czekamy do 21 grudnia br.

• Andrzejki 2021

• Dziś świętego Andrzeja, a jak wiadomo, "Na świętego Andrzeja wszystkim pannom nadzieja".

W wigilię andrzejek przypominaliśmy sobie klasowo historię tradycji katarzynkowych i andrzejkowych. Nie zabrakło też zabaw w przewidywanie przyszłości.

• Listopadowa "Serdeczna karteczka"

• Za nami druga odsłona projektu "Serdeczna karteczka".

Tym razem uczniowie klas młodszych w listopadzie, w związku z przypadającym 25 listopada Dniem Kolejarza, poznali tajniki pracy pracowników kolei.

Przygotowali także kartki dla kolejarzy, maszynistów i osób związanych z koleją.

Wysyłaliśmy je na adres siedziby Kolei Śląskich.