• Ulga metropolitalna dla uczniów - bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

• Przekazujemy otrzymaną informację dotyczącą ulgi metropolitalnej - dawne karty ŚKUP

Szanowni Państwo,

wraz z końcem września kończy się działanie systemu ŚLĄSKIEJ KARTY USŁUG PUBLICZNYCH (ŚKUP), która była do tej pory nośnikiem ulgi metropolitalnej (ulgi umożliwiającej bezpłatne podróże komunikacją miejską dzieciom w wieku od 7 do 16 lat mieszkającym na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii).

W nowym systemie Transport GZM, który zastępuje ŚKUP, kodowanie ulgi jest dużo prostsze niż w systemie ŚKUP.

Można zrobić to w kilka minut.Nie trzeba iść do Punktu Obsługi Pasażera. Wystarczy smartfon lub dostęp do komputera z Internetem.

Co trzeba zrobić, aby dziecko mogło bezpłatnie podróżować naszymi pojazdami?

1. Zakładamy konto imienne dla dziecka w aplikacji mobilnej Transport GZM lub w portalu transportgzm.pl.

2. W zakładce „ moje dane” wybieramy „ulgi”, następnie „transport miejski” i ulgę „U-100 uczeń Metropolia”.

3. Wprowadzamy dane zgodnie z instrukcją, wybieramy miasto zamieszkania z listy (ulga dostępna jest tylko dla mieszkańców GZM) i zatwierdzamy zgodę.

Ulga jest zakodowana na koncie i dziecko może bezpłatnie podróżować pojazdami ZTM (autobusami, tramwajami i trolejbusami).

Ważne jest, aby dziecko podróżowało z legitymacją szkolną do czasu pierwszej kontroli. Kiedy dziecko przy kontroli okaże swoją legitymację kontrolerowi, kontroler zatwierdzi ulgę i legitymacja nie będzie już potrzebna podczas kolejnych podroży.

Co, gdy dziecko nie korzysta z telefonu (smartfonu)?

1. Dziecko nie musi korzystać z telefonu komórkowego. Konto można założyć w portalu transportgzm.pl i do takiego konta otrzymać nową Metrokartę.

Metrokarty dostępne będą od 1 października w kioskach, automatach biletowych i POP.

2. Jeżeli dziecko posiada w tej chwili ważną kartę ŚKUP z zakodowaną ulgą metropolitalną, można taką ulgę przenieść do konta w nowym systemie.

Instrukcję, jak to zrobić i wszystkie dodatkowe informacje na temat wygaszania systemu ŚKUP i podróżowania z Transport GZM znajdą Państwo na stronie transportgzm.pl.

Dostępna jest także bezpłatna infolinia pod numerem +48 800 16 30 30.

Jeżeli nie przeniosą Państwo danych z karty ŚKUP na nowe konto w systemie Transport GZM, ulga będzie nadal widoczna dla kontrolera na starej karcie ŚKUP. Należy tylko sprawdzić, czy nie minął termin ważności samej karty.

• Dzień Chłopaka

• 29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Tradycyjnie dziewczęta z każdej klasy przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki. Nasi Superbohaterowie spędzili na sportowo swój dzień!

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• 29 września szkoły z całej Europy i z różnych zakątków świata  obchodziły Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day). Nasi uczniowie po raz drugi wzięli  udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które ma na celu celebrację i promocję aktywności fizycznej wśród uczniów.

Uczestnicząc w tym wydarzeniu  pokazujemy, że ruch  jest nieodłącznym elementem codzienności, a  aktywność fizyczna jest fajna!

• Spotkanie z Tomaszem Sobanią

• 29 września odwiedził nas pan Tomasz Sobania.

Spotkał się tak z uczniami klas młodszych, jak i starszych.

Poznali oni historię Jego drogi do zostania biegaczem ekstremalnym.

Dowiedzieli się także, jak rozpoczęła się Jego przygoda z pisarstwem.

Marzenia, wyznaczanie sobie celów, nawet pozornie niemożliwych do spełnienia i konsekwentne działania prowadzące do ich realizacji, podnoszenie się po upadku i wyciąganie wniosków z porażek, wsparcie bliskich osób - to, według naszego Gościa, elementy recepty na sukces!

Czy ten zestaw leków działa? Patrząc na osiągnięcia p. Tomasza, nie mamy wątpliwości, że tak!

Serdecznie dziękujemy p. Tomaszowi Sobani za poświęcony naszym uczniom czas i poprowadzenie ciekawych spotkań!