Poniżej przedstawiamy najważniejsze inormacje dla zdających w tym roku szkolnym Egzamin Ósmoklasisty.
Egzamin odbędzie się:
25 maja 2021r. o godzinie 9.00 - z języka polskiego - czas trwania 120 minut, z dostosowaniem: 180 minut
26 maja 2021r. o godzinie 9.00 - z matematyki - czas trwania 100 minut, z dostosowaniem: 150 minut
27 maja 2021 r. o godzinie 9.00 - z języków obcych nowożytnych - j. angielskiego i niemieckiego - czas trwania 90 minut, z dostosowaniem: 135 minut
Zdający przychodzą do szkoły na godzinę 8.40.
Co zdających powinni mieć ze sobą?
1. Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).
2. Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
3. Zdający może mieć ze sobą małą butelkę z wodą.
Poza w/w przedmiotami nie wnosi się innych rzeczy do sali. Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia do sali egzaminacyjnej wszelkich urządzeń telekomunikacyjnych.
Przypominamy najważniejsze wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021 r. egzaminu ósmoklasisty CKE, MEiN oraz GIS.
- Na egzamin może przyjść wyłącznie zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły , obserwator, egzaminator lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu – bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19.
- Zdający, nauczyciel inny pracownik szkoły, obserwator, egzaminator lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli jest objęta kwarantanną lub izolacją, albo : przebywa w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych. Wyjątek stanowią tu ozdrowieńcy i osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki.
- Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły.
- Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
a) zdający
b) osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu
c) inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.
d) uczniowie innych klas oraz nauczyciele, jeżeli nie ma możliwości zrezygnowania z przeprowadzania zajęć edukacyjnych w dniu przeprowadzania egzaminu
e) pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.
5. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, urządzeń telekomunikacyjnych, maskotek.
6. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmiennych, nie wolno pożyczać ich od innych zdających.
7. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
8. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos (maseczką jedno- lub wielorazową).
9. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem
10. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.
11. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
a) podchodzi do niego przewodniczący albo członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
b) wychodzi do toalety
c) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
12. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc.