Za nami rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego z okazji Dnia Kota.
Wyróżnione zostały zdjęcia nadesłane przez Wanesę, Magdę i Katarzynę.
Do autorek zdjęć konkursowych powędrują dzisiaj kocie nagrody!
Oto galeria szczęśliwych kotów.
Za nami rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego z okazji Dnia Kota.
Wyróżnione zostały zdjęcia nadesłane przez Wanesę, Magdę i Katarzynę.
Do autorek zdjęć konkursowych powędrują dzisiaj kocie nagrody!
Oto galeria szczęśliwych kotów.
Za nami Dzień Hymnu Narodowego.
26. lutego 1927 r. "Mazurek Dąbrowskiego" został oficjalnie ogłoszony hymnem narodowym Polski.
Wcześniej- w 1926 roku - został uznany za pieśń obowiązkową do śpiewania w szkołach.
„Pieśń legionów polskich we Włoszech”, została napisana przez Józefa Wybickiego w Reggio (Włochy) między 16 a 19 lipca 1797 r. dla uświetnienia uroczystości pożegnania odchodzących z miasta legionistów. Została również w tym czasie po raz pierwszy odśpiewana na przyjętą melodię ludową.
Biblioteka Szkolna przygotowała gazetkę tematyczną na temat polskiego hymnu.
Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy na temat naszego hymnu!
Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a nasze Sponsorki uwierzyły i naszym uczniom pączków naprzywoziły!
Dziś p. Anna Rutka i p. Sylwia Wawrzynosek zadbały, by tradycji pączkowej stało się zadość !
Serdecznie dziękujemy, w imieniu uczniów, za miłą niespodziankę!
Za nami kolejny Dzień Kota.
Koty opanowały dziś całą szkołę - gdzie nie popatrzyło się widać było zdjęcia kocie, pluszaki, figurki.
Podczas przerw powstawały kocie portrety, a w trakcie długiej przerwy czytaliśmy opowiadania o kocie Cukierku! Nie zabrakło i ekspozycji z książkami o kotach!
Przypominamy o trwającym konkursie fotograficznym na zdjęcie szczęśliwego kota (do poniedziałku możecie prace konkursowe wysyłać na konkurssppaczyna@interia.pl lub przynieść je na pendrivie).
Nie tylko dziś pamiętajcie o kotach, zwłaszcza tych bezdomnych. Wielu z nich wystawiona przez was miseczka z wodą lub jedzeniem, pomoże przetrwać zimę, ale i letnie upały.
Konkurs dla uczniów kl IV - VI
Już jutro Dzień Kota!
Z tej okazji opanują naszą szkołę koty!
Zachęcamy wszystkich, którzy mają pluszowe kotki do przyniesienia ich.
Podczas krótkich przerw będziemy rysować kocie portrety, a na długiej przerwie w Bibliotece poczytamy sobie o przygodach kota Cukierka!
Koci konkurs fotograficzny!!!
W Dniu Kota każdy kot powinien być szczęśliwym! Skąd wiadomo, że kot jest szczęśliwy? Kociarze powiedzą Wam, że to po prostu widać!
Waszym zadaniem jest wykonanie zdjęcia szczęśliwego kota i wysłanie go na maila : konkurssppaczyna@interia.pl lub przyniesienie zdjęcia do poniedziałku 20.02.2017 r. na dowolnym nośniku (pendrive, płytka lub wydruk) do szkoły. Szczegóły u p. Agnieszki Kural.
We wtorek 21.lutego, o godz. 17.00 na Zamku w Toszku przy ul. Zamkowej 10, odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców, dotyczące wdrażania reformy systemu edukacji. Spotkanie będzie prowadzone przez przedstawicieli Kuratorium Oświaty, z udziałem reprezentantów Gminy Toszek.
15.lutego 2017 r. nasi uczniowie ( Klaudyna, Małgorzata, Jan, Marcel) uczestniczyli w zawodach powiatu gliwickiego Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie.
W kategorii dziewcząt Klaudyna Kołodziejczyk wywalczyła indywidualnie III. miejsce. Nasza drużyna uplasowała się również na III. miejscu.
Wśród chłopców niepokonanym został Marcel Wawrzynosek, a naszej męskiej ekipie zabrakło 1 punktu do stanięcia na najwyższym podium w klasyfikacji grupowej.
Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom! Jesteśmy z Was dumni!
14 lutego obchodziliśmy walentynki.
Cały dzień działała poczta walentynkowa, a chętni mogli sobie zrobić sobie walentynkowe zdjęcia.
Popołudniu odbyła się zabawa karnawałowo - walentynkowa, którą na pewno możemy zaliczyć do udanych!
Jej uczestnicy świetnie bawili się przy muzyce z różnych zakątków świata. Przenieśli się do Włoch, Grecji, Francji, Hiszpanii, na Hawaje, do Nowego Jorku,a nawet muzycznie zawędrowali aż do Kongo!
Tańce przeplatały się z zabawami i konkursami z walentykowymi nagrodami oczywiście!
Zajadaliśmy się włoskim makaronem, zastygaliśmy jak greckie posągi, zbieraliśmy piłeczki na czas, tańczyliśmy na gazetach, przechodziliśmy pod liną, tańczyliśmy z balonami... Jednym słowem - na nudę nie było czasu!
Cieszymy się bardzo, że do naszej zabawy dołączył nasz przyjaciel - Szymon Motal z Mamą!
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pysznego poczęstunku, a wszystkim uczestnikom imprezy za wspaniałą i bezpieczną zabawę!
Moduł Informacje dla Rodziców i Uczniów został zmodyfikowany
Z radością informujemy, że praca plastyczna naszego ucznia - kartka świąteczna - zyskała uznanie w oczach Jury Ogólnopolskiego Konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową, organizowanego przez Wiarygodną Szkołę!
Jakub Chromik, bo o nim mowa, został Laureatem III. miejsca w swojej kategorii wiekowej!
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i tradycyjnie zachęcamy do brania udziału w kolejnych!
09. stycznia 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bycinie Panem Arturem Gołombkiem.
Poświęcone było ono tematowi bezpieczeństwa, a zwłaszcza odpowiedniemu zabezpieczeniu domów przed zaczadzeniem.
Uczniowie i zerówkowicze dowiedzieli się, że tlenek węgla potocznie zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, łatwo mieszającym się z powietrzem i w nim rozprzestrzeniającym. Powstaje on w wyniku niepełnego spalania wielu paliw m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny.
Podstawową przyczyną zatruć nim jest niepełne spalanie, do którego może dojść np. gdy zbyt szczelnie zamknięte są okna, brak jest właściwej wentylacji. Powoduje to powstawanie tlenku i utrudnia jego odpływ. Tyle spalin wypłynie na zewnątrz ile świeżego powietrza napłynie do pomieszczenia. Przede wszystkim należy więc zapewnić możliwość stałego dopływu świeżego powietrza do paleniska (pieca gazowego, kuchenki gazowej, kuchni węglowej lub pieca) oraz swobodny odpływ spalin. Jest to szczególnie groźne w mieszkaniach, w których okna są szczelnie zamknięte lub uszczelnione na zimę. Czad powstaje także często w czasie pożaru.
Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest gazem niewyczuwalnym dla człowieka.
Słuchacze wiedzą już jak rozpoznać objawy zaczadzenia i w jaki sposób należy się zachować, gdy ktoś zaczadzeniu uległ.
Mamy nadzieję, że będą pamiętać, że właściwa wentylacja w pomieszczeniach; szczelność, sprawność i czystość instalacji grzewczych, obecność w pomieszczeniach czujników tlenka węgla, decyduje o naszym zdrowiu i życiu!
Galeria
Za nami V edycja Bożonarodzeniowego Konkursu Rodzinnego pod honorowym patronatem Proboszcza Parafii św. Marcina Biskupa w Paczynie. Tematem tegorocznego konkursu był Anioł. Podczas Spotkania Opłatkowego nastąpiło jego rozstrzygnięcie.
Do Komisji Konkursowej wpłynęło 18. prac.
W mury naszej szkoły zawitał dzisiaj pisarz, autor cyklu książek o kocie Cukierku, Waldemar Cichoń.
Spotkanie autorskie z naszymi zerówkowiczami i uczniami rozpoczął od przedstawienia głównego bohatera swoich książek - psotnego kota Cukierka.
Dowiedzieliśmy się, w jakich okolicznościach Cukierek stał się członkiem rodziny Państwa Cichoniów. Nie obyło się bez opowiadania anegdot o wesołym zwierzaków i czytania fragmentu książek o Cukierku. Wspaniały kontakt Pisarza z czytelnikami, duże poczucie humoru, umiejętność skupienia uwagi odbiorców sprawiły, że wszyscy uczestnicy spotkania będą je długo wspominali z uśmiechem!
Zwieńczeniem spotkania była możliwość zdobycia dedykacji autora w książkach o Cukierku!
Moduł Informacje dla Rodziców i Uczniów został zmodyfikowany
Z radością zawiadamiamy, że nasi uczniowie odnieśli dziś kolejne sukcesy!
Uczestniczyli oni 15.12.2016 r. w, organizowanym przez Zespół Szkół w Pyskowicach, Międzygminnym Konkursie "Rebusy Matematyczne".
Tworzyli rebusy, rozwiązywali rebusy, układali tangramy, zmierzali się z łamigłówkami matematycznymi i...
W kategorii klas szóstych Marcel Wawrzynosek wywalczył III. miejsce.
W kategorii klas czwartych II.miejsce przyznano Nikoli Frejno.
I. miejsce wśród piątoklasistów zdobyła Julia Mocek!
Gratulujemy naszym reprezentantom wspaniałego wyniku!
Za nami Konkurs " Prawa dziecka - pacjenta znam!"
Na zainteresowanych sprawdzeniem stanu swojej wiedzy zdobytej podczas warsztatów z przedstawicielkami Biura Rzecznika Praw Pacjenta, czekały w Bibliotece szkolnej testy konkursowe.
Podczas drugiej przerwy mogli zmierzyć się z nimi uczniowie kl. IV - VI, a na długiej przerwie uczniowie klas starszych. Musieli się oni wykazać znajomością: zapisów Karty praw dziecka - pacjenta, numerów alarmowych, skrótów takich jak np.: GOPR. Padło także pytanie o autora i bohaterów książki o prawach pacjenta, której fragmenty uczniowie poznali podczas warsztatów.
15. grudnia wręczono nagrody uczniom, którzy wykazali się największą wiedzą z zakresu praw dziecka - pacjenta. Nagrody - książki Grzegorza Kasdepkego pt.: Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka - pacjenta niemal wszystko!, powędrowały do Gabrysi i Ali z kl. II, Olafa i Nikoli z kl. IV oraz do Mai i Julii z kl. V.
Książki przekazało Biuro Rzecznika Praw Pacjenta.
Gratulujemy wszystkim uczestnikim znajomości swoich praw!
Powered by aSc EduPage